МОЗ: Світовий банк готовий надати Україні додаткові $150 млн на протидію пандемії

Все про економіку та фінанси

Міністр охорони здоров`я Віктор Ляшко повідомив, що Світовий банк готовий надати в разі необхідності 150 млн дол додаткового фінансування для екстреного реагування на COVID-19 і вакцинацію, пишуть "Українські новини".

"У рамках робочого візиту в Сполучені Штати Америки президента України Володимира Зеленського провів продуктивну зустріч з Фадією Сааді, директоркою Світового Банку з людського розвитку в регіоні Європи і Центральної Азії. Обговорили поточний стан реалізації Міністерством трьох проєктів Світового Банку з загальним обсягом позики 439,7 млн доларів. Отримав запевнення про можливість додаткового фінансування в розмірі до 150 млн доларів, в разі необхідності, на екстрене реагування на COVID-19 і вакцинацію в Україні. Ключовим елементом співпраці між Міністерством та Світовим Банком є збільшення темпів вакцинації проти COVID-19", - зауважив глава МОЗ.

Згідно з повідомленням, зараз в рамках співпраці зі Світовим Банком відбувається ретроактивне фінансування закупівлі вакцини СOMIRNATY виробництва Pfizer, а також закупівля холодильного обладнання для закладів охорони здоров`я первинної ланки, яке удосконалить холодовий ланцюг логістики вакцин.

За словами міністра, також зараз додатково оснащуються лабораторії, зокрема, тест-системами.

"Домовилися до питань продовження проєкту "Поліпшення охорони здоров`я на службі у людей" повернутися після написання стратегічного плану розвитку системи охорони здоров`я населення на період до 2030 року. Написання цього документа плануємо завершити до кінця року. Розробка плану передбачена указом Президента, як документа, який вперше систематизує прагнення країни забезпечити універсальний доступ до послуг у сфері охорони здоров`я і поєднується з досягненням цілей сталого розвитку ООН", - додав Ляшко.