МОЗ: пандемія може тривати ще від двох до п`яти років

Все про економіку та фінанси

Головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю для “BBC News Україна” висловив думку, що пандемія коронавірусу в поточному році “точно не закінчиться” (цитата).

“Вірус швидко мутує і кожного місяця ми можемо стикатися з новими штамами. Але і наука не стоїть на місці, з`являються нові вакцини.

Це буде тривати принаймні ще кілька років. Від двох до п`яти. Поки не з`явиться якась загальна світова стратегія профілактики у вигляді або універсального щеплення, або лікування”, - зауважив І. Кузін.

За його словами, зараз багато дискусій з приводу того, як ревакцинувати населення.

“Є лише декілька заяв фармкомпаній, що бустерна доза викликає більшу імунну відповідь. Але це лише заяви. Немає достовірних статей у наукових журналах, немає офіційних позицій міжнародних організацій, що бустерна доза є рекомендованою, чи буде обов`язковою. Тобто поки ми не робимо бустерну дозу. Зараз наша основна стратегія - це ревакцинація через рік”, - додав головний санітарний лікар.

Він зазначав, що в листопаді Україна може наблизитися до червоної зони епідеміологічної небезпеки, тоді можуть ввести і локдаун.

"За тим сценарієм, за яким ми зараз рухаємось, новий локдаун можуть ввести орієнтовно у листопаді", - заявив пан Кузін.

Проте, за його словами, якщо українці будуть робити щеплення, будуть дотримуватися соціальної дистанції, локдаун можна буде відтягнути на грудень-січень або зовсім не допустити.