МОЗ назвав ще п`ять областей, які на межі "червоної" зони карантину

Все про економіку та фінанси

П`ять областей знаходяться на межі червоної зони карантину, введеного через епідемію коронавірусу. Про це головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив в ефірі "Українського радіо", пише Liga.net.

Він зазначив, що станом на 13 вересня 15 областей перебували в сигнальній помаранчевій зоні карантину, проте п`ять з них близькі до червоної.

"Я б хотів назвати Житомирську, Запорізьку, Дніпропетровську, Донецьку і Харківську. Вони межують між червоною і помаранчевими зонами", – сказав Кузін.

За його словами, в цих областях – напружена ситуація з коронавірусом. Поки її вдається стримувати шляхом розгортання нових ліжок або нових механізмів тестування на коронавірус.

"Але ситуація поступово погіршується. Ми робили кілька раундів прогнозування епідемічної ситуації. Ми бачимо, що пікові навантаження на систему охорони здоров`я очікуються все ж на другу половину листопада", – підсумував Кузін.

Зараз в більшій частині України діє жовта зона карантину. Із 15 жовтня в червону зону переходить Херсонська область. Без переходу в червону зону посилили карантин в Харкові, Львові та Одеській області.

В НАН заявили, що загрозлива ситуація з ліжками і смертністю спостерігається в Запорізькій, Одеській, Луганській, Чернівецькій, Житомирській та Харківській областях.