МОЗ назвав ще 5 областей, які будуть у "червоній" зоні

Все про економіку та фінанси

До "червоного" рівня епідемічної небезпеки щодо COVID-19 увійдуть 13 областей, повідомив міністр охорони здоров`я Віктор Ляшко на брифінгу у вівторок, пише "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні у Рівненській та Миколаївській областях запроваджено "червоний" рівень епіднебезпеки.

На найближчому засіданні комісії ТЕБ та НС буде ухвалено рішення про переведення до "червоної" зони ще п`яти областей: Житомирської, Луганської, Львівської, Хмельницької та Чернігівської.

Також "червоний" рівень залишається на території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Одеської, Сумської та Херсонської областей. Це вже буде 13 областей у "червоному" рівні епіднебезпеки", - сказав він.

Ляшко нагадав, що за досвідом весняної хвилі пандемії COVID-19 середній термін перебування регіону в "червоній" зоні становив 37 днів. 

Експерти Київської школи економіки (KSE) вважають, що поточна хвиля епідемії COVID-19 в Україні може тривати до початку 2022 року.

"Тривалість поточної хвилі може бути довшою за минулу. Минула хвиля тривала 72 дні, наразі вона може тривати довше, тобто може захопити і початок 2022 року", - сказав керівник центру економіки охорони здоров`я KSE Юрій Ганиченко на щотижневому онлайн-брифінгу.

Як і В. Ляшко, він зазначив, що середній час перебування регіону в "червоній" зоні з досвіду весняної хвилі становив 37 днів, розкид становить від 22 до 63 днів.

Водночас Ганиченко зазначив, що з "червоної" зони епіднебезпеки всі регіони можуть вийти вже на початку січня, проте "все залежатиме від того, як проявлятиме себе штам "дельта" в Україні".

Експерт зазначив, що смертність в Україні вже вийшла на пікові значення, наразі вона становить у середньому 485 осіб на добу. Водночас експерт додав, що KSE не переглядатиме своїх прогнозів щодо смертності й загальна кількість померлих від COVID-19 до кінця 2021 року становитиме 68-92 тис.

Ганиченко нагадав, що ризик смерті від COVID-19 у повністю вакцинованих зменшується в 11 разів.

За даними KSE, кількість госпіталізацій за минулий тиждень зросла на 22% порівняно з попереднім періодом і перевищує кількість виписок на третину, до цього протягом шести тижнів кількість госпіталізацій перевищувала кількість виписок наполовину.

"Навантаження на систему охорони здоров`я продовжує зростати, але меншими темпами", - сказав Ганиченко.

За оцінками KSE, резерв ліжок із киснем в Україні становить майже 20-25 тис.