Моравецький: польська держкомпанія хоче добувати газ на заході України

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Польщі Матеуш Моравецький на прес-конфереції з прем`єром України Денисем Шмигалем заявив, що вони обговорили питання видобутку газу на заході України, пише "РБК-Україна".

"Ми також хочемо, щоб польська нафтогазова компанія PGNiG розширювала співпрацю з українськими партнерами щодо видобутку газу на заході України, що дасть можливість ставати незалежними від Росії", - заявив Моравецький.

Польща, як додав Моравецький, підтримує територіальну цілісність України, засуджує Російську Федерацію за її агресивні дії та вітає з успішним проведенням саміту "Кримської платформи".

За словами Моравецького, рішення Суду Європейського союзу щодо заборони російській газовидобувній корпорації "Газпром" монополізувати експлуатацію OPAL (газогін, який з`єднує "Північний потік-2" з мережею газогонів Середньої й Західної Європи) допоможе Польщі стати газовим хабом. 

Як повідомлялося, польська державна нафтогазова компанія PGNiG купує мажоритарну частку в українській приватній Карпатгазвидобування для початку розвідки та видобутку вуглеводнів у Львівській області.

PGNiG уклала угоду з українською компанією ЕРУ Менеджмент Сервісез (ERU Management Services) щодо покупки 85% частки у ТОВ "Карпатгазвидобування", якому належать ліцензії на видобуток газу на Библівській нафтогазової площі, що знаходиться на заході Львівської області, в районі, прилеглому до польського кордону.

У березні"Нафтогаз" і PGNiG (Польща) підписали меморандум про взаєморозуміння під час реалізації проектів із розвідки та видобутку вуглеводнів, насамперед у західному регіоні України.