Молодший "брат" покійного банку "Надра" збільшив збиток у 9 разів – до 297 млн грн.

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності «Місто Банку», його збиток за 9 місяців склав 296,9 млн грн (за цей же період минулого року – 32,4 млн грн), з яких у ІІІ кварталі – 291 млн грн.

Чистий процентний дохід банку склав 100,6 млн грн; відрахування в резерви під знецінення кредитів та заборгованості клієнтів, коштів в інших банків збільшився на 217,1 млн грн; негативний результат від операцій з іноземною валютою – 97,7 млн грн, а від переоцінки валюти – 47,5 млн грн.

Кредитний портфель скоротився до 1,36 млрд грн (з 1,78 млрд грн на початок року); обсяг коштів клієнтів – до 1,1 млрд грн (з 1,36 млрд грн).

На кінець вересня кредитний портфель покривався резервами на 17,1% (на початок року – 3,9%). При цьому обсяг кредитів, виданих «іншим пов’язаним особам» був… 1,1 млрд грн (дві третини всього портфелю).

Статутний капітал банку лишився незмінним (300 млн грн), а власний капітал упав до 172,9 млн грн (з 305,3 млн грн на початку року).

Як констатує «Місто Банк» у звітності, план його капіталізації розрахований до 01 січня 2019 року.

27 жовтня збори його акціонерів ухвалили рішення про збільшення статутного капіталу на 195 млн грн - до 495 млн грн.

Довідково

За даними НБУ, основний акціонер «Місто Банку» - нардеп Іван Фурсін, молодший бізнес-партнер Дмитра Фірташа. Він також є акціонером банку «Кліринговий дім» (з сестрою Сергія Льовочкіна – одного з лідерів «Опоблоку», який в часи Януковича був главою АП).

Усі ці особи – представники т.зв. «газової» групи (вона ж «Росукренерго»), в яку, крім названих осіб, входили ще, зокрема, Юрій Бойко (екс-міністр енергетики часів Януковича, сьогодні – глава фракції «Опоблоку») та Валерій Хорошковський (екс-глава СБУ). Вони контролюють у т.ч. телеканал «Інтер».

До речі, І. Фурсін був у числі співвласників латвійського АТ Trasta komercbanka, якому на початку березня 2016 року Європейський центробанк (ЄЦБ) після звернення Комісії ринку фінансів і капіталу (КРФК) Латвії анулював ліцензію. Як писав Finbalance, Trasta komercbanka фігурував у розслідуванні щодо виведення мільярдів рефінансування НБУ з «Дельта Банку».

І. Фурсін у свій час був главою наглядової ради банку «Надра», який до банкрутства контролював Д. Фірташ.

Про кримінальні провадження Генпрокуратури та Нацполіції щодо сумнівних операцій банку "Надра" (у т.ч. про зловживання коштами рефінансування), в яких фігурує, зокрема, його власник Д. Фірташ, див. тут.

Про намагання НБУ та Фонду гарантування стягнути 1,4 млрд грн кредиту, який видавався структурам Фірташа-Льовочкіна під будівництво ТРЦ «Республіка» (до проекту був причетний в т.ч. банк «Кліринговий дім» Фурсіна-Льовочкіної) див. тут.

Як звертав увагу Finbalance, 21 жовтня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №5304 (серед авторів – у т.ч. нардеп І. Фурсін), в якому пропонується визначити лише 6 підстав для прийняття Нацбанком рішення щодо віднесення того чи іншого банку до категорії проблемних – без права НБУ робити це через інші підстави, визначені власними актами НБУ, як це наразі передбачено в законодавстві. Разом з тим, одна з підстав, згаданих в законі «Про банки і банківську діяльність», пом’якшується.