Молдова і Росія не погодили умови нового газового контракту

Все про економіку та фінанси

Представники Молдови і Росії не змогли домовитися в Москві про умови продовження контракту про постачання газу російським держконцерном "Газпром". Молдовська делегація відбула до Кишинева. Переговори, що тривали два дні, були перервані в п`ятницю, 22 жовтня, констатує DW.

Молдовську сторону представляли віце-прем`єри Владислав Кульмінскій і Андрій Спину, а також голова правління АТ "Молдовагаз" Вадим Чебан, з російської сторони в переговорах брали участь заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак, представники "Газпрому" і уряду Росії.

Як повідомляв "Інтерфакс" з посиланням на обізнане джерело, поставки газу в Молдову після 1 листопада опинилися під загрозою після того, як молдавська сторона не погодилася на російську пропозицію "справедливої ​​ринкової ціни" з наданням знижки 25 відсотків, наполягаючи "на зниженні ціни в два рази нижче ринкової".

Умовою надання знижки російська сторона назвала повернення "заборгованості" за газ у розмірі 700 млн доларів, на що молдовська делегація не погодилася. 

Учора парламент Молдови оголосив надзвичайний стан терміном на один місяць через газову кризу. Наразі потреби молдовської енергосистеми в газі покриті лише на 67%.

Україна готова надати Молдові допомогу в поставках деякого об`єму газу, це питання буде розглянуто урядом, заявив повідомив секретар РНБО Олексій Данилов.

Термін дії довгострокового контракту Молдови з "Газпромом", який укладався в 2006 році і з тих пір щорічно продовжуваного, закінчився 30 вересня. Однак угода була продовжена ще на місяць, протягом якого Кишинів купував газ у російського концерну за ціною 790 доларів за тисячу кубометрів. Це майже в три рази дорожче, ніж на початку року, коли газ для країни коштував близько 250 доларів за тисячу кубометрів.