На акції Stand Up for Ukraine зібрали $10 млрд для українців

Все про економіку та фінанси

Гранти на $4,6 млрд США (EUR4,1 млрд) та кредити на $5,5 млрд (EUR5 млрд) за підсумками акції зі збору коштів Stand Up for Ukraine будуть спрямовані на підтримку 4,4 млн українських біженців у європейських країнах і 6,5 млн внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні, повідомляє рух Global Citizen, який виступив одним із організаторів акції, пише "Інтерфакс-Україна".

Про свої зобов`язання та пожертвування заявили, зокрема, Європейська комісія - $1,1 млрд, Канада - $80 млн, Бельгія - $904 млн, Хорватія - $111 млн, Чехія - $222 млн, Естонія - $0,11 млн, Фінляндія – $778 млн, Ірландія – $58 млн, Італія – $400 млн, Мальта – $0,06 млн, Словаччина – $595 млн, Швеція – $333 млн, Катар – $5 млн.

Крім того, Банк розвитку Ради Європи зробив заяву про кредити на суму $1,1 млрд, а Європейський інвестиційний банк - на суму $4,4 млрд (ще вимагають схвалення ради директорів).

ЄБРР підтвердив, що він виділить $1,1 млрд із раніше оголошеного 9 березня пакета в $2,25 млрд спеціально для проєктів у муніципалітетах, що постраждали від кризи, йдеться в повідомленні.

У повідомленні Єврокомісії раніше уточнювалося, що з EUR9,1 млрд EUR1,8 млрд призначено для внутрішньо переміщених осіб в Україні, а EUR7,3 млрд – для розміщення біженців у державах-членах ЄС та сусідніх країнах.

Global Citizen зазначає, що акція зі збору коштів Stand Up for Ukraine була організована у партнерстві з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та прем`єр-міністром Канади Джастіном Трюдо за участю президента Польщі Анджея Дуди.

У релізі йдеться, що нові корпоративні зобов`язання взяли на себе такі компанії, як Blue Bottle Coffee, Bridgewater Associates, Cisco, Coca-Cola Company, Continental Development Corporation, Crush Music, CSL Behring, DocuSign, Farmamundi Foundation, Google, Nestlé, Nespresso, Twitter, Verizon, The Foundation at Sanofi, Seadream Family Foundation та Sun Life.

Крім того, захід підтримали понад сотні артистів, спортсменів, адвокатів і громадян з усього світу.

У суботу у Варшаві глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час благодійного заходу Stand Up For Ukraine (Вставаймо за Україну) заявила, що народ України, який чинить спротив російському вторгненню, виборює не лише власні суверенітет та територіальну цілісність, він воює за європейські цінності, за те, щоб демократія та гуманізм перемогли автократію, щоб право сили ніколи не було сильнішим за верховенство права, пише "Укрінформ".

«Я була вчора в Києві, відвідала Бучу. Немає слів, щоб описати жах, який я бачила у Бучі. Це потворне обличчя путінської армії, що розв’язала терор проти людей. І я маю настільки велике захоплення нашими мужніми українськими друзями, які борються проти цього. Вони воюють у нашій війні. Це наша боротьба, яку вони ведуть зараз. Тому що це не лише Україна воює за свій суверенітет та цілісність. Вони (українці – ред.) також воюють, щоб дати відповідь на питання, чи буде демократія сильнішою, або ж домінуватиме автократія, чи право сили зможе домінувати над верховенством права», - наголосила глава Єврокомісії.

Вона зауважила, що сьогодні, разом з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо та президентом Польщі Анджеєм Дудою, європейці відстоюють за власну свободу, і це означає, що вони відстоюють за Україну.

«Це причина, чому ми зібралися сьогодні тут. Ми хочемо мобілізувати весь світ для допомоги біженцям, що перебувають в Україні та за її межами. Сподіваюся, що дуже багато людей приєднаються. Хочу подякувати організації Global Citizens за залучення та мобілізацію такої великої кількості діячів мистецтва, спортсменів та відомих людей», - додала Урсула фон дер Ляєн.

Вона особисто подякувала президенту Польщі Анджею Дуді за організацію благодійного заходу на території Польщі та нагадала, що саме Польща приймає у себе більше двох мільйонів біженців з України, яким надають щиру підтримку дуже багато громадян країни.