Між Приватбанком і детективами НАБУ спалахнув конфлікт

Все про економіку та фінанси

Приватбанк повідомив агентству “Інтерфакс-Україна”, що 26 липня - на наступний день після завершення слухання справи проти колишніх акціонерів в Апеляційному суді Англії і Уельсу - банк отримав постанову українського суду з вимогою надати детективам НАБУ всі документи про підстави та умови отримання послуг від юридичних радників та інших консультантів.

Як зазначається, підставою для слідчих дій детективів НАБУ є заяви 2017-2018 рр. від народних депутатів ВР минулого скликання Олександра Дубініна і Віталія Купрія, яких у ЗМІ і відкритих джерелах пов’язували з колишніми власниками банку.

"Провадження по їхніх скаргах були зупинені слідчими органами ще в 2017 році, але з невідомих причин відновлені влітку 2019 року", - зазначили в Приватбанку.

У фінустанові звернули увагу, що детективи НАБУ наполягали на терміновому вилученні документів, оскільки, як зауважувалося, виникла "реальна загроза зміни або знищення документів" (цитата).

У банку також висловили здивування тим, що суд погодився з думкою детективів, що Приватбанк порушив закон "Про державні закупівлі", хоча, як констатує націоналізований банк, його дія на "комерційні банки" не поширюється.

Одночасно Приватбанк зауважує, що був повністю виключений з судового процесу і позбавлений будь-якої можливості представити свою позицію і докази в суді, тоді як винесене постанова оскарженню не підлягає.

"Приватбанк виконує рішення суду і готовий надати слідству все витребувані документи. У той же час банк звертається до керівництва НАБУ з проханням об`єктивно і неупереджено дослідити реальні причини та обставини цієї справи", - підкреслили в фінустанові.

Банк також закликає керівництво НАБУ гарантувати захист адвокатської таємниці та конфіденційність вилучених документів, оскільки витік інформації може підірвати захист інтересів банку в судах України, США, Великої Британії та Кіпру, де Приватбанк заявив про вимоги до опонентів на понад $6 млрд.