Між НБУ та структурами Бахматюка - конфлікт довкола птахофабрики

Все про економіку та фінанси

НБУ заявив, що підприємство «Київська птахофабрика», яке Нацбанк пов`язує з Олегом Бахматюком, "не виконує рішення суду та навмисно перешкоджає стягненню заставного майна, кошти від продажу якого мають піти на погашення боргу банку «Фінансова Ініціатива» за кредитом рефінансування на суму 2,1 млрд грн" (цитата).

Як зазначається, підприємство надало майно птахофабрики загальною площею 126,6 тис. кв. м. Нацбанку в заставу в 2014 році. Оскільки позичальник припинив обслуговування кредиту рефінансування, НБУ розпочав процес судового стягнення боргу. 18.11.2019 Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції відкрив провадження з виконання наказу Госпсуду Київської області про стягнення застави.

За інформацією НБУ, 30.01.2020 охорона та посадові особи «Київської птахофабрики» не допустили державного виконавця на територію підприємства для здійснення опису та арешту майна. Згодом, 18.02.2020 держвиконавець надіслав підприємству вимогу про надання безперешкодного доступу на територію об`єкта, а також виніс постанову про залучення поліції до проведення запланованих на 5 березня виконавчих дій (опис та арешт майна).

"Однак, 5 березня група осіб, що представилася працівниками птахофабрики, повторно не допустили державного виконавця на територію підприємства. На місце подій викликали поліцію, щоб зареєструвати факт перешкоджання вчиненню виконавчих дій для подальшого складання протоколу про адміністративне правопорушення", - каже НБУ.

Як пише Liga.net, у прес-службі компаній "Укрлендфармінг" і "Авангард" Олега Бахматюка повідомили, що фактично держвиконавці намагалися проникнути на територію юрособи, яка не є боржником НБУ і, відповідно, стороною виконавчого провадження.

Як констатується, на місці були присутні виключно працівники компанії "Інтербізнес". "Співробітники Державної виконавчої служби прийшли просто не за тією адресою, до іншого підприємства, і тим не менш продовжили проводити виконавчі дії з порушенням закону", - кажуть у Бахматюка.

"На сьогодні виробництвом яйця на базі птахофабрики "Київська" займається агрохолдинг "Авангард", до складу якого і входить це підприємство", - наголошується в повідомленні.

У компанії Бахматюка додають, що держвиконавці намагалися потрапити в виробничу зону, яка знаходиться під дією особливого карантинного режиму через загрозу поширення пташиного грипу в Україні.

Також в прес-службі нагадали, що готові виплатити Нацбанку кредити рефінансування в сумі 8 млрд грн через механізми реструктуризації заборгованості.

За оцінками НБУ, обсяг заборгованості двох банків Олега Бахматюка – «ВАБ Банку» та ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» – за кредитами рефінансування становить 10,6 млрд грн. Загалом Національний банк подав 48 позовів до підприємств – майнових поручителів, пов’язаних з Олегом Бахматюком, а також 7 позовів безпосередньо до Олега Бахматюка як фінансового поручителя за кредитами рефінансування. Наразі суди винесли 23 рішення на користь Нацбанку, що набрали законної сили.