Між "Альфа-Груп" та VS Energy – знову борговий конфлікт?

Все про економіку та фінанси

27 квітня Господарський суд Київської області повернув без розгляду (у зв’язку з відсутністю належних доказів сплати судового збору) позовну заяву кіпрської компанії «Грейтфорд лімітед» до ПАТ «Київобленерго» і ПАТ «Рівнеобленерго» про солідарне стягнення 10,8 млн дол, пише «БізнесЦензор» з посиланням на агентство «Українські новини» та держреєстр судових рішень.

«Повернення позовної заяви без розгляду не позбавляє права повторного звернення з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень», - йдеться в ухвалі суду.

Нагадаємо, в Україні VS Energy володіє низкою активів, зокрема в енергетиці, сфері готельного бізнесу. Цю групу пов`язують з російськими бізнесменами, в т.ч. з депутатом Держдуми РФ Олександром Бабаковим, а також Євгеном Гінером, Михайлом Воєводіним, Сергієм Шаповаловим. У держреєстрі бенефіціарними власниками ТОВ "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна", яка управляє обленерго, значаться 3 громадяни Латвії і 2 – Німеччини.

У кінці 2016 року Євген Гінер збільшив частку в «Першому інвестиційному банку» (PINbank) з 52,93% до 84,31%.

Як писав Finbalance, відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 09.06.2016, Головне слідче управління Національної поліції здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні №12015000000000114 від 11.03.2015 за фактами привласнення держкоштів службовими особами компанії «ВС Енерджі Інтернешнл Україна» та інших підконтрольних їм підприємств в особливо великих розмірах.

У жовтні 2015 року повідомлялося, що МВС відкрило два кримінальних провадження щодо VS Energy. Одне з них щодо «штучного заниження прибутку, що привело до недоотримання державою коштів у вигляді податків і дивідендів». Причому в провадженні «фігурують в т.ч. прізвища кінцевих бенефіціарів».

Згадана на початку повідомлення кіпрська компанія Greatford Limited на сайті АТ "Альфа-Банк" (Росія) фігурує списку афілійованих осіб станом на 31 березня.

Як писав Finbalance, в грудні 2015 року VS Energy домовилася з «Альфа-Банком» (Україна) про реструктуризацію боргів на 70 млн дол. У вересні 2016 року група VS Energy повідомила про намір залучити в "Альфа-Банку" (Україна) кредити на загальну суму $75 млн до 01.02.2021. Як зазначалося, підконтрольні їй "Житомиробленерго" залучає $9 млн, "Одесаобленерго" - $15 млн, "Рівнеобленерго" - $15 млн, "Київобленерго" - $26 млн, "Чернівціобленерго" - $10 млн. Поручителем виступали "Херсонобленерго", "Кіровоградобленерго", "Севастопольенерго".

Як писали російські ЗМІ, у березні 2017 року Московський міський суд відхилив апеляцію, подану Євгеном Гінером, на рішення стягнути з нього на користь Альфа-Банку $98 млн. Таким чином, рішення Міщанського суду про стягнення з президента ЦСКА заборгованості за кредитним договором, несплачених відсотків та неустойки вступило в законну силу. Альфа-банк пояснював рішення подати до суду на Гінера невиконанням позичальником умов по кредиту на $104 млн, за яким Гінер виступив поручителем. На такому фоні прес-служба російського «Альфа-банку» заявляла, що «сторони близькі до фінального вирішення конфлікту шляхом реструктуризації простроченої заборгованості».