Митниця: в Україну завезли вже 80 тисяч безкоштовно розмитнених автомобілів

Все про економіку та фінанси

Станом на 14 травня в Україну завезли 80 тисяч автомобілів у межах закону про безкоштовне розмитнення авто з ЄС, повідомив під час телемарафону перший заступник голови Державної митної служби Олександр Щуцький, пише "Укрінформ".

«З моменту прийняття закону про нульове мито на вчорашній день [14 травня] в Україну було завезено 80 тис. транспортних засобів для власного користування», — повідомив Шуцький.

За його словами, це створює великі затори на кордоні, заважає перетину кордону товарів, яких потребує армія та завезенню гуманітарної допомоги.

Щуцький зазначив, що середня ціна більшості ввезених авто за нульовою ставкою коливається в межах 5 - 10 тис. євро і "десь 30% — це автомобілі преміум-класу, вартістю від 20 тис. євро і вище".

Як повідомлялося, 24 березня 2022 року Верховна Рада ухвалила закон №2142-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану», яким передбачено звільнення від сплати митних платежів для фізичних осіб під час ввезення транспортних засобів.

Відповідно до розпорядження уряду від 3 травня № 354-р, наразі переміщення транспортних засобів, придбаних за межами митної території України громадянами України, дозволено через митний кордон у пунктах пропуску «Устилуг», «Грушів» на кордоні з Польщею та у пункті пропуску «Малий Березний» на кордоні зі Словаччиною.