Місце проживання можна буде зареєструвати онлайн: закон пройшов перше читання

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №5463 «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні». «За» проголосував 251 парламентарій.

Законопроєктом пропонується врегулювати відносини у сфері публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання фізичних осіб в Україні, реєстрації фізичних осіб та обіг даних в електронних реєстрах, базах даних, порядок їх подання, обробки, зберігання і передачі.

Проєктом закону пропонується скасувати паперовий документообіг; виключити можливість дублювання реєстрації у різних реєстрах територіальних громад; органи будуть обмінюватися інформацію про місце проживання без залучення особи; інформація про місце проживання відповідатиме дійсності на момент її запиту.

Документом також передбачено запровадження декларування та реєстрації місця проживання в електронній формі, функціонування реєстрів територіальних громад виключно у електронній формі, можливість обміну інформацією між територіальними громадами та з державними реєстрами в автоматичному режимі.

Документ також закріплює право власника житла скасувати задеклароване/зареєстроване місце проживання третіх осіб у житлі, що йому належить без рішення суду тощо.