Місія МВФ у вересні прибуде в Україну: підсумки розмови Зеленського і Георгієвої

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою, повідомляє Офіс глави держави.

Як зазначається, В. Зеленський подякував К. Георгієвій за підтримку України у складний рік пандемії: «Транш у 2,1 мільярда доларів, який ми одержали, допоміг нам підтримати людей, малий і середній бізнес, нашу медичну галузь у період декількох локдаунів».

Як інформується, сторони обговорили прогрес у виконанні поточної програми МВФ stand-by, а саме виконання Україною основних структурних маяків, що були визначені нею. Зокрема йдеться про два ключові законопроекти, які мають на меті посилення корпоративного управління в банках, а також закони про Вищу раду правосуддя, Вищу кваліфікаційну комісію суддів тощо.

Президент наголосив: «Позиція України залишається незмінною: відносини з МВФ є дуже важливими для нас, і ми продовжуватимемо виконувати домовленості з міжнародними партнерами».

Як констатується, співрозмовники обмінялися думками щодо прогресу реформ та інституційних змін, які відбуваються в Україні, зокрема стосовно запуску ринку землі, реформи в галузі інфраструктури, ухваленого парламентом у першому читанні законопроекту про деолігархізацію.

Глава держави зазначив, що тримає під особистим контролем проведення судової реформи та докладає максимум зусиль для її успішної реалізації.

Володимир Зеленський і Крісталіна Георгієва обговорили законопроект про Національний банк України, який наразі розробляється за участю міжнародних партнерів і буде розглянутий Верховною Радою після відновлення її роботи восени цього року, а також ухвалення закону про НАБУ в другому читанні.

Окремо було обговорено темпи відновлення української економіки, зокрема виконання державного бюджету України та конкретні показники економічного зростання. Сторони дійшли згоди щодо активізації спільної роботи представників українського уряду та МВФ.

Президент запросив директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду відвідати Україну й особисто обговорити подальші кроки продуктивної співпраці. 

При цьому Крісталіна Георгієва назвала дуже конструктивною розмову з Володимиром Зеленським у середу й анонсувала візит місії Фонду в Україну у вересні, пише zn.ua.

"Дуже конструктивний дзвінок з президентом України Володимиром Зеленським про успішний економічний прогрес України в рамках програми МВФ", - повідомила директор-розпорядник МВФ у Twitter за підсумками розмови в середу ввечері.

Голова МВФ висловила надію на продуктивну роботу з питань, які лишилися, під час місії у вересні.