Місія МВФ у середу розпочинає роботу, - офіційна заява Фонду

Все про економіку та фінанси

Місія МВФ на чолі з Іванною Владковою Голлар розпочинає у середу обговорення з владою України другого перегляду програми stand by, підтримуваного МВФ, йдеться у заяві постійного представника МВФ в Україні Ваграма Степаняна, пише "Інтерфакс-Україна".

"Зустрічі місії відбуватимуться в онлайн режимі", - уточнив він.

Як повідомлялося, прем`єр-міністр України Денис Шмигаль минулого тижня анонсував завершення другого перегляду програми stand-by наприкінці лютого-початку березня.

МВФ у червні 2020 року затвердив для Києва програму stand-by загальним обсягом близько $5 млрд, відразу надавши перший транш фінансування обсягом $2,1 млрд. Було заплановано чотири перегляди виконання умов програми для виділення інших чотирьох траншів.

Проте обумовлений графік було порушено, а фінансування тривалий час було призупинено через невиконання Україною низки зобов`язань. Лише в листопаді 2021 року МВФ надав Україні другий транш розміром SDR500 млн в еквіваленті $699 млн і вирішив продовжити дію програми до червня 2022 року.

Оновлена програма передбачає ще два перегляди, за підсумками яких Україна може отримати третій і четвертий транші - відповідно близько 700 млн дол і 1,5 млрд дол.