Мін`юст заявляє, що не буде стягувати з Приватбанку $250 млн на користь фірм Суркісів

Все про економіку та фінанси

Міністерство юстиції опублікувало таку заяву з приводу претензій пов`язаних з Суркісами компаній на 250 млн дол до Приватбанку й відповідних судових ухвал:

"З приводу справи щодо ПАТ «КБ «ПРИВАТБАНК»

1. У лютому 2017 року судом забезпечено позов іноземних компаній та винесено ухвалу, якою встановлено обов’язок ПАТ «КБ «ПРИВАТБАНК» щодо належного виконання умов договорів. Саме тоді суд вирішив, що депозити повинні обслуговуватися безперешкодно. При цьому рішення суду не передбачає стягнення коштів і має зобов’язальний характер. З рішенням суду можна ознайомитись за посиланням.

2. У квітні 2017 року за апеляційною скаргою ПАТ «КБ «ПРИВАТБАНК» вказана вище ухвала була переглянута та залишена без змін Апеляційним судом м.Києва.

3. На підставі заяви ПАТ «КБ «ПРИВАТБАНК», поданої у 2019 році, державний виконавець звернувся до суду щодо роз’яснення ухвали про забезпечення позову. Відповідне роз’яснення було надано і в подальшому було оскаржено до Апеляційного суду м.Києва, який відмовив у задоволенні апеляційної скарги. Однак, клопотання надати роз`яснення судового рішення і подальші скарги не змінили і не могли змінити ухвали, винесені у 2017 році. Закон не дозволяє «роз`ясненню» скасувати дію судового рішення, винесеного три роки тому.

3. Згідно з положеннями Цивільного процесуального кодексу України зазначена ухвала суду апеляційної інстанції не підлягає оскарженню в касаційному порядку.

4. Щодо подальших дій Міністерства юстиції. Мін’юст як орган, який виконує судові рішення, жодних мільярдів з ПриватБанку зараз стягувати не буде, адже НЕ було і немає судового рішення про стягнення цих грошей з банку. Таке розгортання подій буде можливим лише у тому випадку, якщо офшорні компанії подадуть позови до суду про стягнення грошей (у разі відмови банку повертати їх з депозитів) і отримають судове рішення, яке підлягає примусовому виконанню.

5. Зазначимо: завдання Мін`юсту - виконувати судові рішення.

Мін’юст не впливає на судову систему, яка є незалежною і не втручається у суперечку двох господарюючих суб`єктів".