Мін`юст залучить радника для захисту НБУ від позову фізособи в США на $300 млн

Все про економіку та фінанси

Кабмін дозволив Міністерству юстиції залучити юридичного радника для захисту в поданому 4 січня цього року позові Олега Жуковського до НБУ на $300 млн до Окружного суду Південного округу штату Флорида (США), пише "Інтерфакс-Україна".

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів №261 від 31 березня, закупівля цих послуг буде здійснюватися із застосуванням переговорної процедури.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що Нацбанк отримав позовну заяву 5 лютого цього року, після чого звернувся за допомогою до Мін`юсту. 11 березня було створено міжвідомчу робочу групу для захисту інтересів держави в цій справі, яка визнала за необхідне залучити такого радника.

Згідно з позовом, Жуковський вимагає $102,2 млн основної суми боргу плюс відсотки, пені та штрафи за депозитами в Брокбізнесбанку, вкладеними в 2012-2013 рр. компаніями ZUKK Trading Limited і ТОВ "Інтертрансгрупп" і екс-народним депутатом від "Блоку Юлії Тимошенко Миколою Ковзелем та його помічником Віталієм Дідилівським. Вони передали права по відшкодуванню збитків Жуковському, який підключив до позову компанію Shutts & Bower. 

У ньому стверджується, що посадові особи Нацбанку були "співучасниками" схеми по нібито виведенню коштів Брокбізнесбанку бінесменом Сергієм Курченко, а після того як частина коштів в розмірі $172 млн вдалося повернути в результаті спецконфіскації в 2017 році, направили їх на виплати відсотків за єврооблігаціями України американським взаємним фондам, в тому числі таким як Franklin Templeton Investments, T. Rowe Price та TCW.

У позові вказується, що кримінальні справи про пов`язані зі справою розкрадання ведуться в Україні та США, що підкріплює звинувачення позивача. Крім Брокбізнесбанку, Курченка і Реал Банку, позивач також звинувачує у сприянні їм Віктора Януковича, Сергія Арбузова, Ігоря Соркіна, Валерію Гонтареву.

Крім цього, в списку дійових осіб в документі вказані екс-власники Приватбанку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, їх американські партнери Мордехай Корф (Mordechai Korf) і Уріель Лабер (Uriel Laber), компанії з групи Optima, а також "Укрнафта" і Приватбанк. У позові стверджується, що екс-власники ПриватБанку нібито брали участь у відмиванні грошей Курченка і купували з їх допомогою нерухомість  в США.