Мін`юст США звинуватив Коломойського у відмиванні коштів, ініціює конфіскацію

Все про економіку та фінанси

Міністерство юстиції США заявило, що подало дві скарги (позови) до Окружного суду США в Південному окрузі Флориди для цивільної конфіскації двох об’єктів нерухомості в штатах Кентуккі й Техас вартістю близько 70 млн дол, які, як стверджується, були придбані Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим з порушенням законодавства щодо протидії відмиванню коштів і за рахунок коштів, незаконно виведених з Приватбанку.

Мін’юст США зауважує, що екс-власники націоналізованого Приватбанку ошукали фінустанову на мільярди доларів, отримавши шахрайські позики та кредитні лінії в 2008-2016 роках. Як стверджується, кошти відмивалися за допомогою передусім рахунків у кіпрській філії Приватбанку, перш ніж перерахувати їх в США (причому позики рідко поверталися).

Згідно з інформацією, викладеною в скаргах Мін’юсту США, пов’язані з Коломойським і Боголюбовим особи (Мордехай Корф та Уріель Лейбер) створили в Штатах мережу компаній (переважно з варіаціями назви "Optima") для відмивання, незаконного привласнення й вкладення коштів. Як констатується, вони придбали нерухомість і бізнес по всій країні, включаючи нерухомість, яка підлягає конфіскації, - офісну будівлю Луїсвілля (відома як PNC Plaza) і офісний комплекс у Далласі (відомий як колишня штаб-квартира CompuCom). Загальна вартість цих двох об’єктів - приблизно 70 млн дол.

У повідомленні Мін’юсту США зауважується, що подані скарги є лише звинуваченнями,і обвинувачені вважаються невинуватими, поки не буде доведено їх вину в суді.

Окремо зазначається, що відділ ФБР у Клівленді розслідує справу за підтримки в т.ч. міжнародного підрозділу ФБР з питань корупції ФБР (на поточному тижні були обшуки, - ред.).

Видання The Washington Post пише, що в скаргах Мін’юсту США на адресу Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова стверджується, що бізнесмени вивели з Приватбанку стільки коштів, що владі України довелося витратити 5,5 млрд дол на порятунок фінустанови. При цьому серед покупок Коломойського та Боголюбова в США були в т.ч. понад 5 млн квадратних футів комерційної нерухомості в Огайо; металургійні заводи в Кентуккі, Західній Вірджинії та Мічигані; завод з виробництва мобільних телефонів в штаті Іллінойс; комерційна нерухомість в Техасі.

Майкл Дж. Салліван, адвокат І. Коломойського, зазначив в електронному листі для видання: “І. Коломойський категорично заперечує звинувачення, поданих у скаргах Міністерством юстиції США”. Зауважується, що претензії Мін’юсту США не є кримінальними звинуваченнями, водночас вони схожі на звинувачення, подані Приватбанком до суді штату Делавер. Адвокат Г. Боголюбова не відповів на запит.

У своїй заяві І. Коломойський наголосив, що всі гроші, використані для придбання нерухомості в США, були його власними, отриманими від угоди, укладеної з гірничодобувною компанією в 2007 та 2008 роках (йдеться про продаж металургійних активів для групи “Євраз”, - ред.), та від інших бізнесів.