Мін`юст США звинуватив Бабакова в змові для впливу на політику Сполучених Штатів

Все про економіку та фінанси

Влада США звинуватила заступника голови російської Держдуми Олександра Бабакова в змові з метою вплинути на американську політику. Міністерство юстиції у Вашингтоні повідомило, що звинувачення висунуто також проти двох помічників Бабакова – Олександра Воробйова та Михайла Плісюка, констатує DW.

"Російський законодавець Олександр Бабаков та двоє його співробітників спланували таємну російську пропагандистську кампанію в США з метою реалізовувати ворожі політичні задуми Росії проти України та інших країн, включаючи США", - наводяться в прес-релізі Мін`юсту слова прокурора Деміана Вільямса.

За даними відомства, Бабаков, Воробйов і Плісюк, які перебувають під санкціями, планували діяти в Сполучених Штатах як "незареєстровані агенти Росії", порушувати американські санкції і вчинити шахрайські дії з візами.

За словами помічника генпрокурора США Метью Олсена, в обвинувальному висновку зазначається, що троє обвинувачених намагалися отримати доступ до виборних представників влади США. Зокрема, у 2012 – 2017 роках вони контактували з членами Конгресу США, керували "мережею дезінформації" для просування інтересів Росії та вели роботу з ослаблення партнерства США з європейськими союзниками. 

Нагадаємо, Бабакова називали одним з бенефіціарів групи VS Energy.