Мінцифри заперечує чутки про намір створити "Дія Банк"

Все про економіку та фінанси

Міністр цифрової інформації Михайло Федоров прокоментував інформацію ЗМІ про плани Мінцифри створити банк. У телеграмі він написав, що зараз в створенні банку Мінцифри нема потреби, оскільки є приватні успішні кейси, констатує Lb.ua.

"Сервіси для фінтеху – так, тут win-win. Наприклад, 13 липня українці відкрили 80 тис рахунків у банках онлайн, використовуючи шеринг електронного паспорта в Дії. Ми за те, щоб створювати можливості для бізнесу, а не конкурувати, використовуючи монопольний доступ. Тому нові фінтех-сервіси, так. Тут ми зробимо ще багато революційних продуктів. І скоро ви про них почуєте", – зазначив Федоров.

Раніше Forbes.ua з посиланням на власні джерела повідомив, що Мінцифри нібито створює власний банк – "Дія Банк".

Один зі співрозмовників видання розповів, що проєкт поки що "сирий". За даними видання, метою Мінцифри є створення платформи, до якої зможуть підключатись банки. Він навів як приклад Таскомбанк, який став платформою для необанків sportbank та izibank. Як зазначалося, для "Дія Банку", мовляв, банківська ліцензія не буде потрібна, оскільки їх уже мають банки, які потенційно підключатимуться до платформи. Проєкт має на меті роздати максимально можливу кількість карток для виплат соціальної допомоги й покращити гнучкість цього продукту.