Мінцифри: українці отримали в "Дії" 3,3 млн push-сповіщень про перевірку кредитної історії

Все про економіку та фінанси

Мінцифри констатує, що минулого місяця в застосунку "Дія" з’явилася нова послуга для захисту українців від шахраїв — сповіщення про перевірку кредитної історії.

Як зазначає міністерство, за цей час українці отримали 3.3 млн таких сповіщень: 2.2 млн із них стосувалися перевірки кредитної історії для видачі кредиту; понад 1 млн сповіщень - саме взяття кредиту; 57 тисяч були про оформлення кредитних карток.

«Завдяки цифровим інструментам та послугам ми захищаємо українців. За місяць роботи сповіщення УБКІ зафіксували 795 звернень. Люди отримали належну консультацію та змогли попередити шахрайство самостійно. Також за цей час УБКІ зупинили видачу понад 20 незаконних кредитів. Кількість сповіщень та кейсів доводить, що ця послуга була дуже необхідною для українців. Вона допомагає людям вчасно дізнаватися про подібні ситуації, зупиняти їх та зберігати кошти. Це турбота про людей», — коментує віце-прем’єр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Нагадаємо, що послуга впроваджується разом з Українським бюро кредитних історій. Це установа, яка займається збором та зберіганням кредитних історій українців.

Минулого року Україна стала першою країною у світі, яка узаконила е-паспорти.

"Електронні документи набагато безпечніші за паперові. Більшість шахрайських випадків відбувається з паперовими документами людини, які можна відксерити та передати комусь. Тепер, якщо хтось незаконно володіє копіями документів і намагається ними скористатися, сповіщення в Дії про перевірку кредитної історії допоможе зупинити шахраїв.

Якщо в "Дії" приходить пуш, що на вас взяли новий кредит, а ви його не відкривали, то можна одразу із застосунку перейти за посиланням до Українського бюро кредитних історій та написати скаргу. А якщо побачите сповіщення, що банк, наприклад, перевіряє вашу кредитну історію, щоб відкрити новий кредит, ви зможете швидко зреагувати та зв`язатися з установою для з’ясування деталей", - йдеться в повідомленні Мінцифри.