Мінцифри: статус переселенця можна оформити в "Дії" й отримати допомогу від держави

Все про економіку та фінанси

У застосунку “Дія” запустили комплексну послугу для внутрішньо переміщених осіб, яка дозволяє оформити відповідний статус і отримати грошову підтримку. Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram, пише zn.ua.

“Люди, які змушені були покинути свій дім і переїхали в межах України через повномасштабне вторгнення рф, можуть оформити статус ВПО у "Дії" та отримати виплату від держави — для себе і своїх дітей”, — розповів Федоров.

Люди, що скористаються послугою, зможуть щомісяця отримувати 2000 грн на себе й 3000 грн на кожну дитину. Гроші надходитимуть на картку єПідтримка: їх можна витратити на будь-що або зняти готівкою.

Федоров наголосив, що нова послуга в “Дії” стосується лише тих, хто зараз перебуває в Україні та ще не має статусу ВПО. “Трохи згодом зʼявиться можливість податися на допомогу для всіх переселенців”, — додав міністр.

Для того, щоб функція стала доступною, необхідно оновити застосунок.

Також Федоров нагадав, що інформацію про соціальні допомоги постраждалим від війни Росії проти України (інформацію про виплати, допомогу й отримання статусу ВПО) можна дізнатися на сайті https://groshi.edopomoga.gov.ua/.