Мінцифри хоче провести експеримент - платити зарплату своїм працівникам в е-гривнях

Все про економіку та фінанси

Міністерство цифрової трансформації України може провести експеримент з виплати заробітних плат співробітникам відомства в електронній гривні. Про це міністр цифрової трансформації Михайло Федоров сказав в інтерв`ю ТСН, пише "НВ".

«Як один з перших пілотів у нас є на столі питання про виплату заробітної плати співробітникам Міністерства цифрової трансформації в електронній гривні. Українці займають перше місце в світі з адаптивності до віртуальних активів — і ця відкритість технологій може бути однією з наших переваг в світі. Це також залучає додаткові інвестиції в бізнес, в країну», — зазначив він.

На його думку, не варто починати впровадження електронної гривні з соціальних виплат.

Федоров додав, що використання електронної гривні «дійсно має потенціал програмними засобами (смарт-контрактами) встановлювати можливі напрямки і умови використання грошових субсидій — наприклад, обмежити їх нецільове використання».

«Однак все дуже залежить від реалізації „технічної начинки“ цифрової гривні», — вважає міністр.

У липні в НБУ заявили, що зосередяться на опрацюванні трьох можливих варіантів використання е-гривні: для роздрібних безготівкових платежів (перш за все — Р2Р перекази між фізичними особами та операції електронної комерції), для транскордонних платежів (перш за все — Р2Р перекази між фізичними особами) і в якості інструменту для здійснення операцій у сфері віртуальних активів.