Мінсоцполітики повідомило про перепризначення субсидій

Все про економіку та фінанси

За даними Мінсоцполітики, органи соціального захисту населення наприкінці червня отримали інформацію від Міністерства фінансів за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій на відповідність новим умовам її одержання.

На підставі цієї інформації органами соціального захисту населення проведено перепризначення житлових субсидій в автоматичному режимі для домогосподарств, які її одержували в опалювальному періоді 2020-2021 років.

"Наразі Мінсоцполітики отримало заявку на потребу в коштах для фінансування перепризначених субсидій за травень та червень поточного року і перераховує відповідні кошти в регіони для проведення відповідних виплат.

Таким чином, вже найближчим часом громадяни отримають належні їм суми житлової субсидії за травень - червень поточного року у повному обсязі.

При цьому, враховуючи, що вартість отримуваних житлово-комунальних послуг в неопалювальний період зменшується через відсутність послуги опалення, середній розмір субсидії за ці місяці становить близько 290 гривень на домогосподарство в місяць.

Звертаємо увагу, що на опалювальний період субсидія всім цим домогосподарствам, з урахуванням витрат на опалення, буде розрахована автоматично після початку опалювального періоду", - йдеться в повідомленні Мінсоцполітики.

Держвідомство нагадує, що відповідно до прийнятого урядом рішення, перепризначення субсидії на наступний рік тим домогосподарствам, які її одержували в опалювальному періоді 2020-2021 років, здійснюється автоматично (без звернення громадян) з урахуванням даних Мінфіну за результатами верифікації даних на відповідність умовам надання субсидії.

Виключення становить близько 15% одержувачів, яким для отримання субсидії на наступний період необхідно подати новий пакет документів, зокрема це домогосподарства, яким житлова субсидія:

- надавалася у грошовій безготівковій формі;

- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);

- була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації. 

P.S.

Мінсоцполітики заявило, що в окремих містах органами місцевого самоврядування не забезпечено дотримання вимог порядку призначення житлових субсидій на наступний період і тому перепризначення субсидії на наступний період в автоматичному режимі проведено не у повному обсязі. Як констатується, це може призвести до несвоєчасного отримання громадянами допомоги на оплату житлово-комунальних послуг.

Заява Мінсоцполітики:

"З метою спрощення процедури призначення житлових субсидій в умовах оновлення критеріїв її надання, з урахуванням адресних засад, передбачено перепризначення житлових субсидій переважній більшості домогосподарств, які отримували субсидію в опалювальний період 2020-2021 років, на наступний період без звернень громадян.

Звертаємо увагу, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 №505 прийняття рішення щодо надання субсидії на наступний період відбувається органами соціального захисту населення на підставі інформації Міністерства фінансів за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій на відповідність умовам майнового і матеріального стану.

Зокрема, передбачено врахування під час призначення житлових субсидій наявності: депозитних рахунків понад 100 тис. гривень; у власності осіб, які звертаються за оформленням субсидії, більше ніж одного житлового приміщення (квартири, будинку); двох і більше транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 15 років.

Також передбачено, що субсидія не призначається, якщо протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії, було здійснено на суму, яка перевищує 50 тис. гривень, одноразово купівлю нерухомого майна, транспортного засобу, цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів, а також послуг, внески до статутного капіталу підприємства, на благодійну діяльність, а також купівлю безготівкової або готівкової іноземної валюти та банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Ці уточнення критеріїв зроблено за результатами верифікації, яку проводить Мінфін, оскільки за попередні періоди було встановлено факти, що після оформлення субсидії окремі її одержувачі здійснювали одноразові дороговартісні покупки, зокрема, автомобілів преміум класу, нової сільськогосподарської техніки, значних обсягів валюти тощо.

Відповідна інформація надійшла від Мінфіну наприкінці червня, і переважна більшість органів соціального захисту населення здійснили призначення житлових субсидій на наступний період домогосподарствам, які мають на неї право, а також розрахували суми субсидії за травень - червень поточного року. Наразі відбувається перерахування коштів для проведення виплат субсидій одержувачам.

Звертаємося до Асоціації міст України з проханням скоординувати роботу міст для завершенням найближчим часом процедури перепризначення житлових субсидій на наступний період домогосподарствам, які мають на неї право, з метою надання належної соціальної підтримки вразливим верствам населення.

При цьому звертаємо увагу, що всі перепризначені субсидії будуть виплачені одержувачам починаючи з травня, незалежно від дати проведення перепризначення".