Мінсоцполітики - про перспективи пенсійних накопичувальних рахунків

Все про економіку та фінанси

Цьогорічну пенсійну реформу через повномасштабне вторгнення РФ в Україну довелося призупинити. Проте вже наступного року її планують використати для повернення в Україну тих, хто виїхав, заявила міністр соцполітики Марина Лазебна під час телемарафону, пише zn.ua.

"Цього року я гадаю, ні (накопичувальні пенсійні рахунки введені не будуть, - ред.), цього року нам потрібно всім вижити", - сказала вона.

За словами Лазебної, наступного року накопичувальні пенсійні рахунки можуть стати дуже добрим стимулом для повернення людей до країни.

"Ми зараз над цим думаємо, які це можуть бути категорії, який потрібен ресурс, щоб створити ці рахунки", - сказала вона, додавши, що це не просто перспектива для людини, а й ресурс, який може бути використаний для відновлення України.

Також Лазебна повідомила, що близько 300 тисяч українців, які перебувають на окупованих територіях, не можуть отримати пенсії.

У грудні 2021 року Кабмін ухвалив рішення щодо реалізації експериментального проекту накопичувальної пенсійної системи для працівників підприємств великої приватизації.