Міноритарія ІСД Мкртчана засудили в РФ до 9 років колонії

Все про економіку та фінанси

Московський міський суд засудив гендиректора корпорації "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД) Олега Мкртчана до 9 років колонії загального режиму, він визнаний винним в розкраданні понад 1 млрд рублів у російського ВЕБа, пише "БізнесЦензор" з посиланням на Інтерфакс.

Процес над Мкртчаном був закритим. Тому суддя Олег Музиченко оголосив тільки резолютивну частину вироку.

Бізнесмена визнали винним в шахрайстві в особливо великому розмірі. Слідство і суд вирішили, що Мкртчан організував розкрадання кредитних коштів "Внєшекономбанку", виділених для розвитку корпорації, на суму понад 1 млрд рублів. Адвокат засудженого Ігор Поповський говорив, що в справі йдеться про розкрадання $2,5 млрд.

Мосміськсуд також задовольнив цивільний позов потерпілої сторони - російської некомерційної організації "Фонд промислових активів" (стала потерпілою стороною внаслідок переуступки прав) на суму понад 199 млрд рублів.

За словами Музиченко, до виконання вироку під арештом залишиться майно Мкртчана, в тому числі автомобіль, а також грошові кошти в сумі 1,5 млн рублів, понад 40 тисяч доларів, 14 тисяч євро.

Захист має намір оскаржити вирок. 

Як повідомлялося, Олега Мкртчана затримали в Москві на початку лютого 2018 року за підозрою в розкраданні понад 1 млрд руб. з кредиту, наданого російським "ВЕБом" підприємствам "Індустріального союзу Донбасу".

У цілому ВЕБ оцінював витрати на покупку 50% + 2 акції ІСД в 2009 році і оборотне фінансування компанії в $8 млрд.

Мкртчан заявив про свою невинність і повідомив, що відмовився від українського громадянства після 2014 року. Однак російський суд заарештував бізнесмена, після чого терміни його утримання під вартою неодноразово продовжувалися.

Мкртчан з 1997 року працює в корпорації "Індустріальний союз Донбасу". Спочатку займав посаду начальника управління металургії, згодом - пост першого заступника виконавчого директора.

З 2002 року - гендиректор ІСД. Входить до числа засновників донецького футбольного клубу "Металург". Власник контрольного пакету акцій краснодарського ФК "Кубань" (Росія).