Міноборони: Україна отримала від Литви зенітно-ракетні комплекси Stinger

Все про економіку та фінанси

Міністерство оборони України повідомляє, що 13 лютого в аеропорту «Бориспіль» приземлився літак із черговою партією військово-технічної допомоги від Литовської Республіки.

Цього разу Збройні сили України отримали від Литви партію зенітно-ракетних комплексів Stinger у межах розширення військової допомоги. У комплекті також боєприпаси оборонного призначення.

Крім того, доставлено військове майно та спорядження для забезпечення потреб Збройних Сил України, зокрема бронежилети.

Розширення військової допомоги від Литви для української армії анонсувала прем’єр-міністр Литви Інґріда Шимоніте.

«12-13 лютого до України доправлялась військова допомога від Литви. До Києва прибули ПЗРК Stinger та інша військова амуніція. Дякую уряду Литви, всьому литовському народу та особисто великому другу України міністру національної оборони Литовської Республіки Арвідасу Анушаускасу за допомогу! Українсько-литовські відносини дуже тісні і тривають багато століть. Сучасна історія твориться так само спільно і по-родинному. Я ціную нашу багатовікову дружбу та міцну підтримку один одного! І я певен, що військова дипломатія сьогодні є однією із ключових запорук відносин між країнами. Завдяки десяткам зустрічей і телефонних перемовин сьогодні Україна отримує безпрецедентну підтримку з боку партнерів», — наголосив міністр оборони України Олексій Резніков.

Нагадаємо, що у грудні 2021 року Литва передала Україні першу частину військової допомоги — партію бронежилетів та балістичних поясів.

Довідково. Допомога Литви

Поставки Києву озброєння Вільнюс розпочав невдовзі після того, як на Сході України спалахнули бойові дії. У 2015-2016 роках Литва передала українській армії кулемети, амуніцію та 150 тонн спорядження. У 2017 році Литва вирішила надати Україні понад 7000 автоматів Калашникова і близько 2 мільйонів патронів.