Міноборони: питання боргу перед військовими вирішується

Все про економіку та фінанси

Рішення про виділення коштів на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних сил можуть ухвалити найближчим часом, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, пише Liga.net.

Повідомлення міністерства з`явилося після інформації Офіса омбудсмена про те, що Міноборони заборгувало військовослужбовцям майже 1,5 млрд грн виплат на оздоровлення і призупинило "бойові виплати" військовим, які проходять службу на Донбасі.

За словами Маляр, Міноборони деякий час тому заявляло, що кошти, необхідні для проведення в повному обсязі додаткових виплат військовослужбовцям ЗСУ, не були враховані на момент ухвалення держбюджету на 2021-й рік.

Як заявила заступниця міністра, зараз до Верховної Ради як невідкладний подали законопроєкт про внесення змін до закону про держбюджет-2021 з реалізації соціальних заходів та інфраструктурних проєктів.

"Цим законопроєктом передбачено видатки, зокрема і на покриття дефіциту в коштах на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних сил України", – йдеться у повідомленні МОУ.

За інформацією Маляр, голосування відбудеться найближчим часом, і вже у жовтні Міноборони отримає можливість швидше профінансувати всі передбачені законодавством види виплат військовослужбовцям у повному обсязі.

Раніше сьогодні Офіс омбудсмена повідомив, що військові ЗСУ та члени їх сімей масово скаржаться уповноваженому Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій на затримки бойових виплат і грошей на оздоровлення. За інформацією Офісу омбудсмена, наразі заборгованість Міноборони обов`язкових виплат військовослужбовцям становить 1,47 млрд грн.