Міноборони Британії: росіяни не стріляли по британському есмінцю

Все про економіку та фінанси

Російські військові не відкривали вогонь по есмінцю Військово-морських сил Великої Британії, заявляє британське Міністерство оборони, констатує "Радіо Свобода".

«В бік корабля Її величності Defender не було попереджувальних пострілів. Королівський військовий корабель здійснює мирний прохід через українські територіальні води у відповідності до міжнародного права», – йдеться в повідомленні.

У відомстві припустили, що постріли були здійснені в ході навчань російських військових.

«Ми вважаємо, що росіяни здійснюють навчальні стрільби в Чорному морі та надали морській спільноті попереднє сповіщення про свою діяльність. Жодні постріли не були спрямовані в бік корабля ВМС Defender і ми не підтверджуємо, що по його шляху слідування були скинуті бомби», – повідомляє британське Міноборони.

Повідомлення про нібито постріли російських військових у бік британського корабля прокоментував також міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Наочний доказ української позиції: агресивна і провокативна політика Росії в Чорному і Азовському морях, окупація та мілітаризація Криму становлять постійну загрозу Україні та союзникам», – вважає міністр.

Він назвав інцидент підтвердженням того, що Україні потрібна «якісно нова взаємодія» з членами НАТО в Чорному морі.

Раніше 23 червня російські та кримські медіа з посиланням на російське міністерство оборони повідомили, що поблизу мису Фіолент в анексованому Криму російський патрульний корабель відкрив попереджувальний вогонь по ракетному есмінцю королівського військово-морського флоту HMS Defender.

21 червня в Одесі на борту ракетного есмінця королівського військово-морського флоту HMS Defender українська і британська сторона підписали меморандум про проєкти морського партнерства між консорціумом промисловості Сполученого Королівства і ВМС України.