Міністр соцполітики - проти скасування чи зниження ЄСВ

Все про економіку та фінанси

Міністр соцполітики Оксана Жолнович заявила, що виступає проти скасування чи скорочення єдиного соцвнеску (ЄСВ), пише "Інтерфакс-Україна".

"Це неможливо. Можна говорити про ПДФО і все інше, але якщо ми зменшимо єдиний соціальний внесок, ми скоротимо підтримку наших пенсіонерів. Це дуже прості розрахунки. І тут ми уже як дуже свідомі громадяни повинні ухвалити спільне рішення. У нас до війни було 10 млн застрахованих осіб, які сплачують ЄСВ і майже 11 млн пенсіонерів, один до одного. Переважна більшість людей декларує невисокі заробітні плати, на рівні мінімальної чи трошки вище. В середньому це є внесок 1,5-2 тис. грн до Пенсійного фонду. Це означає, що кожна людина платить 2 тис. грн сьогоднішньому пенсіонеру, і ми всі хочемо, щоб наші пенсіонери жили краще", - сказала Жолнович в інтерв`ю агентству, відповідаючи на запитання щодо можливості скорочення чи скасування ЄСВ для підтримки бізнесу.

На уточнювальне запитання, чи буде вона проти запровадження таких ініціатив, міністр відповіла ствердно.

"Так, однозначно. У всьому світі солідарна система передбачає заміщення пенсійної виплати, щоб це було 40% від заробітної плати. Якщо ми ставимо 40% заміщення, то це має бути 40% ЄСВ. Воно так і було, але його зменшили вдвічі. І зараз це знову суперечитиме математиці", - заявила вона.

За словами міністра, здійснити таке заміщення за рівної кількості застрахованих осіб і пенсіонерів, з ЄСВ 22% або ще меншим, просто неможливо.

"Або тоді нам потрібно розуміти, що ми фальшивимо, і все ПДФО перетече з проєктів розвитку в той самий Пенсійний фонд, адже ми не кинемо наших людей за межу виживання. В іншому разі люди, котрі пропонують скасувати ЄСВ, мають розуміти й казати, що готові будувати суспільство, яке відмовляється утримувати своїх пенсіонерів, хай вони живуть, як завгодно, на якісь благодійні допомоги, а пенсії ми не будемо платити. Тоді так вийде. Я не думаю, що ми справді хочемо такого рішення", - наголосила Жолнович.