Міністр фінансів США: наразі в законі не передбачено дозвіл конфіскувати активи ЦБ РФ

Все про економіку та фінанси

Уряд США наразі не має юридичних повноважень для вилучення активів центробанку РФ, заморожених внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну. Про це повідомила міністр фінансів США Джанет Єллен, пише Reuters, констатує zn.ua.

Водночас, за її словами, розпочалися переговори з партнерами Сполучених Штатів щодо того, як змусити Росію відшкодувати післявоєнну відбудову України.

"Я вважаю, цілком природно, що з огляду на величезні руйнування в Україні та величезні витрати на відновлення, з якими їй доведеться зіткнутися, ми звернемося до Росії, щоб вона допомогла сплатити хоча б частину ціни", — заявила Єллен після зустрічі міністрів фінансів G7, центральною темою якої стала війна РФ проти України.

Як зазначається, деякі європейські посадовці висловлюють пропозицію, щоб Євросоюз, США та партнери арештували активи російського Центробанку в розмірі близько 300 мільярдів доларів, які були заморожені внаслідок санкцій, але залишилися у власності РФ. Однак Сполучені Штати поки не можуть цього зробити.

"Хоча ми починаємо розглядати це, зараз у США було б незаконно, щоб уряд конфіскував ці активи. Це не є тим, що дозволено законом у нашій країні", — зазначила Єллен.

За інформацією Reuters, представники Мінфіну США також висловлюють занепокоєння, що рішення може створити прецеденти та підірвати довіру інших держав щодо зберігання активів своїх центральних банків у Сполучених Штатах.

Крім цього, Джанет Єллен розповіла, що США, ймовірно, не продовжать термін дії генеральної ліцензії, яка дозволяє Росії здійснювати виплати за державним боргом. Це може загрожувати РФ дефолтом.