Міністр фінансів розповів, яку фінпідтримку Україна може отримати від Японії

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко під час виступу в парламенті повідомив, що Мінфін веде переговори з урядом Японії щодо формування механізму залучення японського агентства міжнародного співробітництва JICA до нової "зеленої" програми зі Світовим банком із позики політики розвитку (т.зв. green DPL), пише zn.ua.

За словами глави Мінфіну, обговорюється можливість залучення від $500 млн від Світового банку і до $300 млн від японського уряду.

Як повідомлялося, на поточному тижні прем`єр-міністр Японії Фуміо Кісіда провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, у ході якої японський прем`єр запропонував надати Україні 100 млн доларів у вигляді надзвичайних кредитів.

Кісіда висловив підтримку суверенітету і територіальної цілісності України на тлі побоювань з приводу можливого вторгнення Росії в країну.

"Ми будемо реагувати відповідним чином у співпраці з партнерами по G7 і міжнародним співтовариством в залежності від того, що станеться. Наша основна позиція - співпрацювати з міжнародним співтовариством, не забуваючи при цьому про наші національні інтереси", - заявив Кісіда.