Міністр фінансів: податкові надходження в бюджет впали на 30%, митні - на 70%

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко повідомив, що надходження до держбюджету зменшилися на 70% від митних органів та на 30% від податкових органів.

“2022 рік мав стати роком примноження фінансових успіхів України. Українська економіка була єдиною серед країн, що розвиваються, яка під час кризи COVID-19, зменшила борг по відношенню до ВВП. Дефіцит держбюджету у 2021 році склав 3,8%, в той час як запланований - 5,5%. У 2022 році ми розраховували зменшити дефіцит до 3,5%. Але війна кардинально змінила наші плани”, – зазначив глава Мінфіну.

За його словами, щомісячна потреба бюджету становить 5 млрд доларів США протягом наступних кількох місяців.

“Ми очікуємо отримати 7,5 млрд доларів США грантових коштів від Сполучених Штатів, також нещодавно ЄС оголосили про макрофінансову допомогу у розмірі до 9 млрд євро на пільгових умовах. Німеччина обговорює надання Україні 1 млрд євро гранту, Японія планує надати додаткові 500 млн доларів США до 100 млн дол США, які вже надійшли до держбюджету. Окрім цього, ми активно співпрацюємо з МВФ та Світовим банком, для залучення додаткового фінансування”.

С. Марченко наголосив на необхідності посилення тиску на росію, щоб пришвидшити її поразку.

“Росія завдає значних збитків глобальній економіці і ми маємо це зупинити. Санкцій, які є сьогодні, недостатньо. Для нас залишається пріоритетом повне ембарго на нафту та газ, а також збільшення списку підсанкційних банків росії, щоб зупинити фінансування ворога”, – зазначив Сергій Марченко.