Міністр фінансів Німеччини: є небезпека дуже серйозної економічної кризи

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер обіцяє громадянам країни тривалий етап економічних викликів, пише Süddeutsche Zeitung, констатує "Європейська правда".

"Мене турбує те, що за кілька тижнів і місяців у нас може виникнути дуже тривожна ситуація", — сказав він.

За його словами, існує "небезпека дуже серйозної економічної кризи через різке зростання цін на енергоносії, через проблеми з ланцюгами поставок, через інфляцію". Зупинити це зараз має бути головним пріоритетом, каже Лінднер - "не тільки через економіку, а й тому, що багато людей також хвилюються про те, щоб мати кошти на прожиття".

"Це приблизно три-чотири, можливо, п`ять років дефіциту. І ми повинні знайти відповідь на це" – зазначив Лінднер. 

Цієї середи очільники партій урядової коаліції обговорюють можливі кроки проти підвищення цін, особливо на газ та енергоносії. Уже кілька днів Росія постачає в Німеччину значно менше газу.

"Ні, Путін не тримає нас у руках, ми – господарі своєї долі", – зазначив Лінднер, додавши, що Німеччина може диверсифікувати своє енергопостачання і діяти вільно.

Нагадаємо, виконавча директорка з питань міжнародних справ і кліматичного фінансування при Європейській комісії Еліна Бардрам заявила, що ЄС тимчасово повернеться до використання вугільних електростанцій, щоб компенсувати нестачу російського газу.