Міністр фінансів Німеччини - не проти конфіскації активів ЦБ РФ

Все про економіку та фінанси

Глава Мінфіну Німеччини Крістіан Лінднер в інтерв`ю газеті Handelsblatt заявив, що не бачить перешкод для обговорення пропозиції щодо конфіскації іноземних активів російського центробанку, пише "НВ".

"З політичного погляду я готовий розглянути ідею з конфіскацією закордонних активів ЦБ РФ. Ми вже ведемо дискусії в ЄС та G7, і такі пропозиції перебувають на розгляді", — заявив німецький міністр.

Водночас він зазначив, що інша ситуація складається із приватними активами, пов’язаними з РФ. За словами Ліндлера, «необхідно поважати верховенство закону, навіть маючи справу з російськими олігархами».

Також він нагадав про намір Заходу ізолювати Росію політично, фінансово та економічно, але при цьому визнав серйозні економічні наслідки таких заходів, особливо для країн із низьким рівнем доходів.

Глава Мінфіну ФРН висловив упевненість, що економіка РФ все сильніше страждатиме від західних санкцій.

Лінднер назвав "серйозною помилкою" залежність Німеччини від РФ у сфері енергетики, що спостерігалася за попередніх урядів. Він зазначив, що країна вже може заміняти російське вугілля з інших джерел, готова відмовитися від нафти РФ, проте відмова від газу займе більше часу.

Раніше повідомлялося, що влада Німеччини розглядає варіанти відмови від російської нафти до кінця цього року навіть у разі, якщо Євросоюз не зможе ввести ембарго на російську нафту.