Міністр фінансів: гарантувати збереження накопичувальних пенсій буде держфонд

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко анонсував створення Державного накопичувального фонду, який надаватиме стовідсоткову гарантію по накопичувальним пенсійним внескам.

Нижче - пряма мова глави Мінфіну:

"Ми хочемо, щоб українські пенсіонери жили гідним життям: могли дозволити собі подорожі, зустрічі з друзями в кав’ярні, заняття спортом, якісне оздоровлення.

Для цього треба, щоб пенсійна реформа нарешті відбулась не на папері, а у реальності. 16 років говорять про необхідність запровадження накопичувального рівня пенсійної системи. За цей час щороку близько 600 тисяч людей за віком втрачають можливість мати пенсійні накопичення на додаток до солідарної пенсії.

Що таке накопичувальний рівень? Це коли ви маєте свій пенсійний рахунок, на який надходять відрахування з вашої зарплати. Пенсійні накопичення не лежать просто на рахунку, вони приносять дохід. Потім ви отримаєте у вигляді накопичувальної пенсії всі кошти, які протягом життя акумулюються на пенсійному рахунку: внески плюс інвестиційний дохід.

Накопичувальна пенсія виплачуватиметься додатково до солідарної та не зменшуватиме її розмір.

Для того, щоб захисти гроші на пенсійних рахунках, держава на першому етапі буде відігравати провідну роль у наданні послуг. Плануємо створити Державний накопичувальний фонд, який на початку буде єдиним для всіх, гарантування вкладів цього фонду буде стовідсотковим.

Накопичувальна система утворюється як додаткова до наявної солідарної.

Наступний етап - добровільне пенсійне страхування здійснюється із залученням недержавних пенсійних фондів.

Разом з Мінсоцполітики в рамках робочої групи ми доопрацьовуємо модель пенсійної системи, яка зробить життя пенсіонерів гідним. Ще дискутуються окремі питання – розмір внесків, перехідний період на перші роки запуску системи, особливості участі. Але їх цілком можливо швидко вирішити.

Я сподіваюсь за підтримки парламенту, ми вже з 2023 року зможемо подбати про свою пенсію".