Марченко - про зовнішні борги й зміни у видатках бюджету

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв`ю Lb.ua зазначив, що "на цьому етапі ми розмов про реструктуризацію не ведемо":

"Ми хочемо бути відповідальними щодо них [зовнішніх боргів] і не розглядаємо їхню реструктуризацію. Я поясню чому. Бо графік виплат нашого зовнішнього боргу, він не складний цього року, і ми маємо всі можливості навіть у воєнний час обслуговувати його погашення.

Для прикладу, можу сказати, що виплати за ним у березні склали $15-16 млн. На квітень планується $84 млн. Ці суми є посильними для нас.

А оскільки ми і далі маємо потребу в залученні коштів, то для нас надзвичайно важливе своєчасне обслуговування.

І цим ми демонструємо, що є надійними партнерами за будь-яких умов".

Також глава Мінфіну розповів, що "зараз працюємо над подальшим секвеструванням видатків бюджету":

"Ми рішенням уряду, за погодженням з Верховним головнокомандувачем, спрямували близько 60 млрд грн капітальних видатків і видатків розвитку, які були в бюджеті, на потреби резервного фонду. Далі ми використовуємо його на фінансування безпеки і оборони.

Зараз працюємо над подальшим секвеструванням видатків бюджету. Деталей не можу озвучити, але це вимушене нагальне рішення в умовах воєнного стану. Ми зараз фактично не фінансуємо ті речі, які не пов’язані із захистом наших громадян чи військовими потребами".