Міністерка оборони Німеччини: Росія - загроза безпеці в Європі

Все про економіку та фінанси

Росія становить "конкретну та безпосередню" загрозу безпеці в Європі. Таку думку висловила в суботу, 17 квітня, міністерка оборони Німеччини Аннеґрет Крамп-Карренбауер (Annegret Kramp-Karrenbauer) під час онлайнконференції "Кенігсброннські розмови" (Königsbronner Gespräche) фонду імені Конрада Аденауэра (Konrad-Adenauer-Stiftung), повідомляє агентство dpa, констатує DW.

"Нарощування Росією озброєнь та ведення нею війни в центрі Європі створили реальні загрози, - переконана міністерка. - Той, хто на це вказує, не налаштований антиросійськи. Той, хто на це вказує, розуміє важливий політичний факт та вживає активних заходів безпеки для нашої країни та для Європи".

При цьому Крамп-Карренбауер розціює як цілеспрямовану провокацію нарощування Росією сил біля кордонів з Україною. "Російські дії, на жаль, не призначені для того, щоб сформувати довіру, але явно спрямовані на те, щоби спровокувати реакцію", - впевнена вона. Міністерка оборони похвалила стриману реакцію України на дії РФ. "Ми разом з Україною не хочемо втягуватися в ці ігри росіян", - цитує її слова spiegel.de.

Розгортання "Іскандер-М"

Крамп-Карренбауер також закинула Росії розгортання ракет, які можуть досягти Німеччини в режимі, що не передбачає раннього оповіщення та не дає Берліну багато часу на реагування. "Це було зроблено всупереч чинним договорам про котроль над озброєннями та таємно", - сказала вона. Нагадаємо, що міністерство оборони Росії в 2018 році визнало, що в Калінінградській області розміщені та взяти на озброєння ракетні комплекси "Іскандер-М".

За словами німецької міністерки, Росія дедалі більше визначає себе, як "неліберальну, антидемократичну противагу Загоду". При цьому Крамп-Карренбауер згадала такі дії Кремля, як "кібератаки, експорт зброї, прихований та відкритий політичний вплив, убивства, пряме та непряме військове втручання".

Ситуація на українсько-російському кордоні

Нагадаємо, що повідомлення про стягування військ РФ до українського кордону почали надходити на початку квітня. 14 квітня американська дипломатка, тимчасова повірена у справах США при ОБСЄ Кортні Острієн на засіданні Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) заявила, що Росія зосередила до 25 тисяч військових в анексованому Криму та поблизу кордону України.

У свою чергу, міністр оборони України Андрій Таран того ж дня під час засідання підкомітету Європарламенту з питань безпеки і оборони заявив, що, за його даними, в Росії є плани довести чисельність військового контингенту біля кордонів України до 110 тисяч військових.