Міністерка оборони Німеччини - за санкції проти Путіна в разі вторгнення РФ в Україну

Все про економіку та фінанси

Нова міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт в інтерв`ю для Bild заявила, що необхідно розробити "жорсткі санкції" проти Росії на випадок її нового вторгнення до України, причому санкції мають торкнутися зокрема президента РФ Володимира Путіна та його оточення, пише Liga.net.

"Агресор – Росія. Ми маємо зробити все можливе, щоб зупинити ескалацію. Це також включає погрозу жорсткими санкціями", – сказала вона.

Ламбрехт уникла прямої відповіді на запитання, чи входить російсько-німецький газопровід Північний потік-2 у плани санкцій. На її думку, зараз треба "націлюватися на Путіна та його оточення".

"Винні в агресії повинні відчувати особисті наслідки, наприклад, що вони більше не можуть поїхати на Єлисейські поля до Парижа за покупками", – додала вона.

Міністерку також запитали, чи можливе розміщення солдатів НАТО в Україні. Вона відповіла, що необхідно вичерпати всі варіанти дипломатії та економічних санкцій, а подальші кроки мають бути чітко узгоджені в Альянсі.

Крістіне Ламбрехт зазначила, що НАТО буде обговорювати пропозиції Росії щодо «гарантій безпеки», але не дозволить Москві диктувати військову позицію альянсу, констатує "Радіо Свобода".

«Нам потрібно вирішити нинішню напруженість на дипломатичному рівні, але так само і за допомогою надійного стримування… Ми будемо обговорювати пропозиції Росії... Але не може бути так, щоб Росія диктувала партнерам НАТО їхню позицію, і це те, що ми дуже чітко продемонструємо на переговорах», – сказала Ламбрехт 19 грудня під час візиту до німецьких військових, які базуються в Литві.

Виступаючи разом із німецькою колегою, міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що НАТО не має дозволяти Москві розділити Європу на сфери впливу.

«Нам потрібно підтримувати Україну всіма засобами, включно з поставкою летальної зброї», – додав Анушаускас, не наводячи подробиць, яку саме зброю він мав на увазі.

Нещодавно міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що Північний потік-2 зараз не може бути сертифіковано через невідповідність вимогам європейського енергетичного законодавства.

15 грудня президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн пообіцяла "безпрецедентні заходи" з "серйозними наслідками" для Росії у разі ескалації її агресії проти України.