Мінфін: заклади екстреної медичної допомоги тримають на депозитах 1 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, на 01.04.2021 залишки коштів на рахунках центрів екстреної медичної допомоги становили 3,9 млрд грн, у т.ч. на депозитних рахунках ‒ 1 млрд гривень.

Так, з квітня по грудень 2020 року заклади екстреної медичної допомоги за договорами з Національною службою здоров’я України отримали 13,1 млрд грн, що у 2,6 раза більше ніж за аналогічний період у 2019 році за рахунок медичної субвенції та коштів місцевих бюджетів.

Це дозволило підняти заробітну плату працівникам екстреної медичної допомоги, середня зарплата яких у 2020 році була найвищою серед надавачів медичних послуг та становила 15,7 тис гривень. Зокрема, для керівників ‒ 32,5 тис. грн, лікарів ‒ 21 тис. грн та 18,4 тис. грн для середнього медичного персоналу.

«Заклади екстреної медичної допомоги отримали достатній ресурс, який надає можливість покращити якість та доступність для населення екстреної медичної допомоги. А для цього має бути і належно оснащена оперативно-диспетчерська служба, наявний спеціалізований санітарний транспорт, кваліфікований персонал. Програма медичних гарантій створює значні фінансові можливості для трансформації та удосконалення медичної системи в Україні, а отже, завдання керівників закладів охорони здоров’я ‒ ефективно цими можливостями скористатись», ‒ повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.