Мінфін визначить документи, які доводять неможливість виконати податкові обов`язки під час війни

Все про економіку та фінанси

У законі №2260-IX від 12.05.2022 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» визначено, що платники податків звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності, якщо відсутні можливості своєчасно виконати свої податкові обов`язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового. У такому разі ці податкові обов’язки можна виконати упродовж 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні, пише "Інтерактивна бухгалтерія".

Проте закон № 2260-IX не надає пояснень як платникам податків обґрунтовувати цю неможливість виконати свої податкові обов’язки.

Водночас у ньому прописали, що порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків та перелік документів на підтвердження затверджує Мінфін.

"Тож платникам податків доведеться зачекати затвердження цього документу", - констатує "Інтерактивна бухгалтерія".