Мінфін: видатки бюджету на військові потреби склали $8,3 млрд

Все про економіку та фінанси

Україна змушена була витратити 245,1 мільярда гривень (8,3 мільярда доларів) на військові потреби через повномасштабне вторгнення росії, заявив міністр фінансів України Сергій Марченко у коментарі Reuters, констатує "Громадське".

Гроші, частина з яких була запланована на розвиток, витрачали на все: від закупівлі та ремонту зброї до екстреної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Наразі в Україні офіційно зареєстровано 2,7 мільйона переселенців, але реальна кількість у рази вища.

Марченко розповів, що за квітень уряд зібрав лише 60% запланованих податкових надходжень. У травні-червні заплановані податкові надходження очікують на рівні 45-50%.

У Мінфіні звітували, що джерелами фінансування державного бюджету за період з 24 лютого 2022 року по 10 травня є військові облігації, кредити від міжнародних фінансових організацій, а також двосторонні кредити та гранти. 

Марченко наголосив, що Україні терміново потрібна іноземна підтримка, оскільки країна змушена спрямовувати мільярди доларів на надзвичайні витрати.