Мінфін: видатки зведеного бюджету на освіту вперше перевищать 7% ВВП

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, у проекті держбюджету на 2022 рік уперше видатки на освіту зведеного бюджету передбачені в обсязі понад 7% ВВП та становлять 392,2 млрд грн.

Загальний обсяг видатків державного бюджету (із трансфертами) на освіту запланований – 185,6 млрд грн, що більше на 16,7 млрд грн ніж у 2021 році.

«У проекті держбюджету на 2022 рік враховано освітню субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам в обсязі 108 млрд грн, що на 8,4 млрд грн більше ніж у 2021 році. За рахунок цих коштів заробітною платою будуть забезпечені 420 тис. учителів», ‒ повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Також він зауважив, що на реалізацію реформи «Нова українська школа» буде виділено 1 млрд гривень.

«Для забезпечення якісної освітньої складової освітнього процесу, у проекті держбюджету вперше передбачено дві субвенції в загальному обсязі 3 млрд гривень. Ці кошти будуть спрямовані для придбання обладнання для їдалень закладів загальної середньої освіти, а також на заходи, пов’язані із забезпеченням пожежної безпеки у закладах освіти», ‒ наголосив заступник міністра фінансів.

Окрім того, він додав, що у проекті держбюджету 2022 року вперше з 2017 року враховані кошти на суттєве підвищення стипендії студентам, щоб надати рівні можливості для кожної дитини отримати якісну освіту.

«Уряд для більш суттєвої матеріальної підтримки кращих здобувачів освіти підвищив розміри академічних стипендій: у закладах фахової передвищої та вищої освіти ‒ у 1,5 раза, у закладах професійної освіти ‒ у 2,5 раза. Отже, можу з впевненістю сказати, що держава робить усе можливе для необхідного фінансування системи освіти. Так буде і надалі», ‒ сказав Роман Єрмоличев.