Мінфін: видатки держбюджету на охорону здоров`я за півроку - 82,2 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, видатки загального фонду держбюджету разом з трансфертами за 6 місяців здійснено в обсязі 82,2 млрд грн (85,8% до плану на січень ‒ червень, або 43% до річного плану), зокрема у червні – 13,9 млрд гривень.

На 2022 рік (станом на 01.06.2022) обсяг видатків на охорону здоров’я за загальним та спеціальним фондом становить у цілому за зведеним бюджетом 225 млрд грн (4,8% до ВВП).

Важливим напрямом залишається реалізація програми медичних гарантій, на яку передбачено 157,3 млрд гривень. За шість місяців видатки за цією програмою здійснено в обсязі 74,4 млрд грн (95,5% до плану на січень ‒ червень, або 47,3% до річного плану), зокрема у червні 12,2 млрд гривень.

«За цей період, з огляду на те, що у зв’язку з військовими діями багато закладів не могли забезпечити постійне внесення даних до електронної системи охорони здоров’я, було забезпечено стабільне фінансування програми медгарантій. Так, усім надавачам медичних послуг сплачувалася максимально можлива фіксована сума коштів, незважаючи на фактично внесені записи в електронну систему охорони здоров’я. Йдеться про первинну, екстрену медичну допомогу та 36 пакетів медичних послуг спеціалізованої медичної допомоги. Це дозволило своєчасно та в повному обсязі виплачувати заробітну плату медичним працівникам у розмірах не менше 20 тис. грн на місяць лікарю та 13,5 тис. грн середньому медичному персоналу», ‒ прокоментував заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

У 2021 році найнижчий середній розмір заробітної плати медичних працівників був у закладах, що надають спеціалізовану медичну допомогу, а саме 14 тис. грн у лікаря та 11 тис. грн у середнього медичного персоналу.

У 2022 році середній розмір заробітної плати лікаря в закладах, які надають спеціалізовану медичну допомогу, підвищився для лікарів на 42% та середнього медичного персоналу ‒ на 31% і забезпечує встановлені вимоги до розміру заробітних плат медичних працівників.

З огляду на те, що більшість закладів змогла відновити внесення даних в електронну систему охорону здоров’я й активно наростили кількість наданих медичних послуг, прийнято рішення Уряду щодо повернення з 01.07.2022 здійснення оплати за фактично надані медичні послуги. В окремих регіонах, де з об’єктивних причин це неможливо, зокрема де ведуться активні бойові дії, буде збережено максимально можливу суму оплат без внесення медичних записів.

У межах програми медичних гарантій, незважаючи на воєнний стан і військові дії, продовжує діяти програма реімбурсації (відшкодування державою вартості ліків).

«Отримання ліків за програмою максимально спрощено. Громадяни можуть отримати ліки в інших регіонах за фактичним місцем перебування, рецепт можна отримати у лікаря, який надає первинну медичну допомогу, незалежно від наявності декларації з ним. За шість місяців на реімбурсацію вже спрямовано понад 1 млрд грн, із яких понад 700 млн грн ‒ на забезпечення інсуліном. Для продовження забезпечення стабільного фінансування програми медичних гарантій на сьогодні ведуться активні перемовини з міжнародними партнерами щодо залучення фінансової допомоги для покриття цих видатків», - розповів Роман Єрмоличев.