Мінфін: в Укргазбанку - суттєво менше непрацюючих кредитів, ніж у решти держбанків

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, на 01.07.2019 обсяг непрацюючих кредитів (NPL) у банківській системі становив 581 млрд грн (частка у портфелі - 51%). Із вказаної суми NPL на держбанки припадало 415 млрд грн (71% від загального обсягу NPL).

Порівняно з 01.01.2019 обсяг NPL у держбанках скоротився на 22 млрд грн, а частка цих непрацюючих позик у кредитному портфелі держбанків зменшилась на 2,5 в.п. до 65%.

“Цьому сприяло зростання обсягу працюючих кредитів, у тому числі стрімке зростання роздрібного кредитування та здійснення банками заходів щодо погашення та реструктуризації непрацюючих кредитів. Достатньо високий рівень NPL банків державного сектору зумовлений якістю корпоративного кредитного портфелю, на долю якого припадала левова частина обсягу банківського кредитування. У галузевому розрізі значний обсяг непрацюючих кредитів припадає на оптову торгівлю, хімічне, харчове виробництво, сільське господарство, операції з нерухомістю, тощо”, - констатує Мінфін.

За його даними, за І півріччя поточного року держбанки зменшили прострочену заборгованості на 3,5 млрд грн; списали заборгованості за рахунок резервів на суму 2,9 млрд грн; здійснили реструктуризацію NPL на суму 10,6 млрд грн (47%, або 5 млрд грн, - за Законом України «Про фінансову реструктуризацію»).

У І півріччі поточного року Ощадбанк завершив процедури з фінансової реструктуризації з ТОВ «Фірма Т.М.М», ТОВ «Імперово Фудз», ПАТ «Агрохолдинг Авангард», ПрАТ «Райз-Максимко». Відкрито дві справи з фінансової реструктуризації по компаніям групи WOG. Укрексімбанк відкрив свою першу справу з фінреструктурізації з ТОВ «Агенція офісного будівництва», яка стала однією з найбільших за об’ємом боргу, що підлягає реструктуризації.

За інформацією Міністерства фінансів, на 01.07.2019 обсяг непрацюючих позик у кредитному портфелі юросіб в Укргазбанку становив 6 млрд грн (частка в портфелі - 14%), в Укрексімбанку - 70 млрд грн (53%), в Ощадбанку - 86 млрд грн (65%), в Приватбанку - 215 млрд грн (95%). Щодо непрацюючих кредитів фізосіб, то в Укрексімбанку їх було 2 млрд грн (89%), в Укргазбанку - 4 млрд грн (56%), Ощадбанку - 5 млрд грн (45%), в Приватбанку - 27 млрд грн (38%).