Марченко: Україна в травні отримає від партнерів до $2 млрд, а потрібно $5 млрд

Все про економіку та фінанси

Україна отримає у травні-2022 від міжнародних партнерів до $2 млрд за необхідних $5 млрд щомісяця, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, пише "Інтерфакс-Україна".

"У травні у нас не буде цієї суми ($5 млрд). Наразі ми отримали лише $1,2 млрд. До кінця цього місяця ми очікуємо отримати до $2 млрд, але не $5 млрд", - сказав він під час онлайн-дискусії, організованої Atlantic Council у вівторок.

Почасти Мінфін може закривати проблему ліквідності через воєнні облігації, але за місяць міністерство може залучити до $1 млрд через цей інструмент. Також Національний банк намагається підтримати уряд у такий історичний момент, що є абсолютно узгодженим із міжнародними партнерами, пояснив Марченко.

"Ми не використовуємо цей інструмент (фінансування Нацбанку) як ключовий. Але коли ми бачимо проблеми з ліквідністю на казначейському рахунку, ми приходимо до центробанку", – пояснив міністр.

Як повідомляв міністр фінансів Марченко та прем`єр-міністр Денис Шмигаль, Україні потрібно щонайменше $5 млрд на місяць, щоб закрити оперативні потреби бюджету. Вони закликали країни Великої сімки надати Україні термінове фінансування. Водночас у березні міжнародна підтримка України становила $3 млрд, у квітні – $1,7 млрд.