Марченко: Україна почала попередні переговори з МВФ про нову програму співпраці

Все про економіку та фінанси

Україна почала попередні переговори з Міжнародним валютним фондом щодо нового пакету допомоги, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю Bloomberg Radio, констатує "БізнесЦензор".

"Зараз ми проводимо попередню дискусію з командою МВФ, щоб мати нову програму, тому що вона нам дуже потрібна. Зараз ми вирішуємо, на якій основі його можна підготувати, тому що нам і команді МВФ дуже непросто підготувати дуже складну макрофінансову структуру, макрофінансовий прогноз до кінця цього року", – зазначив він.

Міністерство фінансів вважає міжнародну допомогу основним джерелом фінансування бюджетного розриву, що наростає. За словами Марченка, Київ очікує отримати від західних партнерів $4,8 млрд, що втричі більше, ніж у попередньому місяці, але все ще менше місячної потреби в $5 млрд.

Як повідомлялося, 2 червня глава НБУ Кирило Шевченко заявив про необхідність розпочати обговорення нової програми із МВФ.

Рада директорів МВФ 22 листопада 2021 року затвердила перший перегляд програми stand-by з Україною і виділила другий транш за цією програмою на $700 млн, а також підтримала запит про її продовження до червня 2022 року включно.

Однак після початку великої війни у лютому ця програма була зупинена. Натомість вже на початку березня Міжнародний валютний фонд перерахував Україні $1,4 млрд за програмою екстреної підтримки Rapid Financing Instrument.

МВФ створив для України спеціальний рахунок, який дозволить США та іншим країнам передати Києву частину отриманих минулого року від МВФ в рамках додаткового розподілу спеціальних прав запозичення (СПЗ, SDR).