Мінфін: транш МВФ буде використаний для фінансування дефіциту бюджету

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів констатує, що рада директорів МВФ ухвалила позитивне рішення про завершення першого перегляду програми “стенд-бай”, а також про виділення Україні траншу обсягом 700 млн дол. Окрім цього, дію програми співпраці продовжено до кінця червня 2022 року.

Як зауважує Мінфін, "отримані від МВФ кошти будуть спрямовані на забезпечення макроекономічної стабільності та використані для фінансування дефіциту бюджету" (цитата).

За словами прем`єр-міністра Дениса Шмигаля, "кошти МВФ будуть спрямовані на підтримку стабільності фінансової системи та боротьбу з наслідками COVID-19" (цитата).

«Рішення про виділення траншу є результатом проведених нами структурних реформ та свідченням того, що наша країна рухається правильним шляхом. Ми доклали значних зусиль для досягнення такого результату. Наявність програми МВФ позитивно впливає на міжнародний імідж нашої країни, а також відкриває можливості для отримання фінансової підтримки від низки міжнародних партнерів», - зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Як додає Мінфін, для отримання траншу МВФ Україна здійснила низку системних реформ, що були підтримані МВФ, зокрема щодо початку реформування судової системи, продовження реформ у фінансовому секторі та усунення загроз для антикорупційної інфраструктури, що виникли внаслідок рішень Конституційного суду.