Мінфін та ЄБРР обговорили спільні проекти, в т.ч. продаж частини акцій Ощадбанку

Все про економіку та фінанси

1 лютого міністр фінансів Сергій Марченко разом зі своїм заступником Олександром Кавою провели зустріч з директором ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, інформує Міністерство фінансів.

Як зазначається, "сторони обговорили поточний стан реалізації спільних проектів, приватизацію Ощадбанку та прогрес у реформуванні державних банків".

Сергій Марченко наголосив на важливості ролі ЄБРР в комплексній підтримці державного сектору економіки.

“Співпраця Міністерства фінансів і ЄБРР включає не лише виділення кредитів на фінансування інфраструктури та енергетики, підтримку реформ у цих секторах економіки, а також у сфері запобігання корупції та забезпеченні прозорого управління в державному секторі”, – зауважив міністр фінансів.

Також було обговорено потенційні спільні з ЄБРР проекти на 2022 рік, а саме реконструкцію Нижньо-Дністровської зрошувальної системи.

Станом на початок 2022 року сукупний обсяг фінансування, яке виділив ЄБРР за весь час, становить 16,3 млрд євро в рамках 511 проектів.

Водночас сторони обговорили реалізацію проектів, у межах яких кредитні угоди набрали чинності у 2021 році: “Розвиток транс’європейської транспортної мережі (Україна – дорожні коридори)”, а саме будівництво Північного обходу міста Львів, та електрифікацію залізниці Долинська – Миколаїв – Колосівка.

Під час зустрічі було порушено питання надання ЄБРР довгострокового фінансування у формі субординованого кредиту з можливістю конвертації в акції “Ощадбанку”.

"Сторони продовжують активну роботу для реалізації продажу пакету акцій “Ощадбанку”. Ключовими питаннями залишаються завершення процедур підготовки та приєднання “Ощадбанку” до системи гарантування вкладів фізичних осіб", - йдеться в повідомленні Мінфіну.