Мінфін США вирішив не продовжувати ліцензію на виплати по держоблігаціям РФ

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів США відмовилося продовжити термін дії генеральної ліцензії, яка дозволяла американським інвесторам отримувати виплати за російськими облігаціями. Про це пише агентство Bloomberg із посиланням на заяву Мінфіну США, констатує Liga.net.

Американським банкам та приватним особам буде заборонено приймати платежі по облігаціях від уряду Росії після 00:01 за нью-йоркським часом у середу, 25 травня, йдеться в заяві.

Це означає, що Росія не може розплатитися з американськими інвесторами по облігаціях з терміном погашення у 2026 та 2036 роках до крайнього терміну 27 травня.

Усього за цими облігаціями Росія має виплатити $100 млн.

Поки не ясно, чи цього буде достатньо, щоб Росія оголосила дефолт, наголошують в агентстві.

Власники облігацій за межами США все ще можуть отримати виплати. А оскільки більшість власників російських облігацій перебувають у Європі, може не набратися достатньої кількості кредиторів, які не отримали виплат, щоб оголосити дефолт.

У разі несплати Росія має пільговий період до 30 днів, щоб знайти рішення. Таким пільговим періодом Росія вже користувалася минулого місяця і встигла виплатити купони по облігаціях в останній день.

Загалом Росія має виплатити близько $1 млрд у вигляді купонних виплат до кінця 2022 року.

У РФ достатньо готівки завдяки щотижневим надходженням мільярдів доларів від продажу нафти, газу та інших сировинних товарів, наголошують у Bloomberg.